University of Twente Student Theses

Login
As of Friday, 8 August 2025, the current Student Theses repository is no longer available for thesis uploads. A new Student Theses repository will be available starting Friday, 15 August 2025.

Hoe nemen ondernemers beslissingen : het gebruik van effectuation en causation door ondernemers tijdens het opzetten van een nieuwe onderneming in het Business en Science Park Twente

Vogelaar, Wouter (2009) Hoe nemen ondernemers beslissingen : het gebruik van effectuation en causation door ondernemers tijdens het opzetten van een nieuwe onderneming in het Business en Science Park Twente.

[img] PDF
562kB
Abstract:In dit onderzoek is gekeken naar de manier waarop ondernemers beslissingen nemen. Hiervoor werden twee modellen gebruikt om dit te beschrijven, het causation en het effectuation model. Deze modellen gaan uit van een verschillende benadering. Causation benadrukt het behalen van doelen en richt zich op het bepalen van de middelen die nodig zijn om dat te bereiken. De effectuation benadering volgt een andere volgorde, waarbij de doelen die kunnen worden bereikt worden bepaald door de middelen die beschikbaar zijn.
Item Type:Essay (Master)
Faculty:BMS: Behavioural, Management and Social Sciences
Subject:85 business administration, organizational science
Programme:Business Administration MSc (60644)
Link to this item:https://purl.utwente.nl/essays/59838
Export this item as:BibTeX
EndNote
HTML Citation
Reference Manager

 

Repository Staff Only: item control page